Dzikie wysypiska śmieci

Dzięki interwencji mieszkańców udało się zlokalizować na terenie Naszej Gminy dzikie wysypiska śmieci. Pozostawione odpady to przede wszystkim części ze zdemontowanych aut czy odpady budowlane.
Przy tej okazji zwracamy się z prośbą do mieszkańców o zgłaszanie podobnych zdarzeń. W przypadku zauważenia osób, które dokonują nielegalnego wyrzucania śmieci prosimy o zgłaszanie takich przypadków natychmiast na policję. Jednocześnie informujemy, że kosztem likwidacji każdego dzikiego wysypiska śmieci jest obciążany nasz zakład – GZGK Legnickie Pole Sp. z o.o., a tym samym niestety mieszkańcy Gminy Legnickie Pole.Opóźnienia w odbiorze odpadów komunalnych

W związku z awarią specjalistycznego samochodu do odbioru odpadów FIRMY COM-D z Jawora, informujemy o wystąpieniu w dniu 31.01.2017 r. opóźnień w odbiorze frakcji SUCHEJ. Od wczesnych godzin porannych 1 lutego br.odbierane są odpady z dnia poprzedniego. Za utrudnienia bardzo przepraszamy.


Kalendarz 2018

Poniżej kalendarz na 2018 rok (pobierz plik).

Załączniki
Download this file (Kalendarz GZGK na 2018 rok.pdf)Kalendarz 20185521 kB

Harmonogram odbioru odpadów

Informujemy, iż od dnia 1 stycznia do 31 grudnia 2018 roku będzie obowiązywał nowy „Harmonogram odbioru odpadów”, który został opracowany dla poszczególnych miejscowości z terenu Naszej Gminy. W dalszym ciągu odpady komunalne odbierane będą przez PUPiH „COM-D” Sp. z o.o. z Jawora. Po kliknięciu na daną miejscowość, otworzy się harmonogram ze szczegółowymi informacjami: BARTOSZÓW, BISKUPICE, CZARNKÓW, GNIEWOMIERZ, GNIEWOMIERZ-PSARY, KOISZKÓW, KOSKOWICE, KŁĘBANOWICE, KSIĘGINICE, LEGNICKIE POLE, LUBIEŃ, MĄKOLICE, MIKOŁAJOWICE, NOWA WIEŚ LEGNICKA, OGONOWICE, RACZKOWA, STRACHOWICE, TACZALIN.
Ponadto, jak co roku „Harmonogram odbioru odpadów” zamieszczony jest w kalendarzu na rok 2018.